יום שבת, 21 בספטמבר 2013

סיכום שבוע מס' 2 - בן שנה וחמישה חודשים

כפי שהבטחתי, רשומה נוספת שמרכזת כמה הפעלות שעשיתי עם הילדון שלי. אחלק אותם לשבועות, כדי שיהיה קל להבדיל ביניהם. כמובן שלא כל המשחקים וההפעלות מופיעים כאן, אבל אני מנסה להכניס כמה שיותר ובלי לחזור על עצמי.

כמו בכל שבוע, יש הפעלה עם פונפונים, ניתן לעשות איתם המון המון דברים. הפעם תרגלנו את המוטוריקה העדינה. מילאתי קערה מנירוסטה בפונפונים, וצירפתי אליה כף מדידה עגולה וכף מדידה מרובעת.הקטן גרף את הכדורים הקטנטנים עם שתי הכפות.עוד חומר גלם חובה בכל שבוע, פלסטלינה. הפעם שילבתי במשחק גלגלת מפלסטיק.משחק השחלה (או סוג של). תבנית לקרח עם שקעים מאורכים ומקלות ארטיק. המשימה, להכניס מקל ארטיק לשקע. משימה לא כל כך קלה בפעמים הראשונות. עכשיו הוא כבר אלוף בזה.תרגול צורות גאומטריות. אספתי כמה צעצועים וחפצים מרובעים, ציירתי ריבוע על דף לבן, וקראתי לשובבי לגלות את הריבועים תוך כדי משחק. כמובן שחזרתי כמה פעמים במהלך הצפייה בו על המילה "ריבוע", בלי הסברים, רק המילה.אח"כ הצעתי לו משחק עם לוח מגנטי ומגנטים בצורת ריבוע.וכאן ליאם מדביק מדבקות, משחק שהוא מאוד אוהב. נתתי לו מדבקות גדולות וגם מדבקות קטנות כדי לאתגר אותו. כמובן שהמשחק הזה הוא בהשגחה מלאה בכל עת.
קצת ציור עם טושים זוהרים.פחות עניין אותו עניין הציור, אלא יותר לפתוח ולסגור את הפקקים. מצוין למוטוריקה עדינה.ולסיום, משחק עם צעצוע קנוי. מגה בלוקס החדשים שלנו.חילקתי כמה קוביות לקבוצות בצבעים שונים, הצבעתי על כל קבוצה ואמרתי את הצבע שלה.
הבהרה, ילדים עד גיל שנתיים מצריכים השגחה מלאה בעת ההפעלות.


במידה ואהבתם את הרשומה אל תשכחו להצטרף כמנויים, או תעשו לייק לעמוד הפייסבוק של אמא עם המצלמה כדי לא לפספס את העדכונים. רשומות דומות מתפרסמות בכל שבוע.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

אשמח אם תשתפו מנסיונכן ותשאירו תגובה. כל התגובות מתקבלות בברכה.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...