יום רביעי, 28 בינואר 2015

משחקים עם גולות - חלק א'

זוכרות כמה אהבנו גולות כשהיינו קטנות? ממש כמו קסם בתוך זכוכית. עיגול יפה עם סוד בפנים. אני לא יודעת אם גולות פופולאריות גם היום, אבל הייתי רוצה להאמין שכן. זהו חומר טבעי, ונעים לידיים, בזכות הזכוכית הקרירה למגע. לגולות יש המון פוטנציאל, בתנאי שהילד שמשחק בהם לא נוהג לקחת דברים לפה. במידה ולא, השמיים הם הגבול.גולות נוספו לקולקציית המשחקים שלנו לפני כמה חודשים, כאשר קניתי צנצנת מלאה בגולות בחצי דולר בלבד, ביריד יד שנייה שאורגן בשכונתי. מציאה!!!
הילדים שלי התאהבו מיד. ועד היום מבקשים שאוציא להם את הגולות למשחק. (הצנצת בכוונה לא בהישג ידם של הילדים, כי אני מעדיפה שישחקו רק בהשגחתי המלאה).
ניסיתי לתעד את צורת המשחק שלהם בכמה הזדמנויות שונות, ומכיוון שיש הרבה תמונות, החלטתי לחלק את הרשומה לשני חלקים. אז נתחיל ממשחקים.
נתחיל ממוטוריקה עדינה,  משחק שמבוסס על תורת מונטסורי.
ביריד יד שנייה, מצאתי מציאה נוספת, גם בחצי דולר. משחק די מוזר, עם לוחות מחוררים בגדלים שונים, עם סוג של מסמרים מפלסטיק עם ראש כעור, כמו של משחק גולף. בדיוק, אבל בדיוק מה שחיפשתי!
המטרה, לסדר את המסמרים בתוך החורים, ועל ראש כל מסמר להניח בזהירות את הגולה, כדי שלא תיפול. מסובך ומאתגר. אחרי כמה נסיונות. הצלחה!כמובן שהיו משחקים נוספים המבוססים על תורת מונטסורי. אהבתי לראות את ליאם משחק במשחק ההעברה, כשהוא העביר את הגולות מכלי לכלי. מסיר קטן לצנצנת ובחזרה. חזר על הפעולה הזו אינספור פעמים (לצערי לא צילמתי).
הוא נהנה גם לגרוף את הגולות עם כפית מדידה.

כל כך נהנתי להתבונן בו מהצד, לראות את הריכוז שלו ואת המעורבות העמוקה שלו במשחק. בתמונה ניתן לראות את הסיר הכחול, ואת הצנצנת בעזרתם העביר את הגולות מכלי לכלי.ביום אחר, הילדים הכינו פיצה. ככה הם קראו לסידור הגולות על המכסה.מיינו את הכדורים היפים האלה לפי צבעים וסוגים.

וכמובן שכיף גדול למיין/לסדר את הגולות בתוך תבניות קרח.אבל זה ממש לא הכל. מחר אראה לכם כיצד למדנו ויצרנו עם הגולות.

נ.ב. פתאום גיליתי שהשטיח שלנו ממש לא פוטוגני. אוף. מזל שהתמונות של מחר צולמו בחוץ. ויהיו מאוד צבעוניות ויפות :)
אז נתראה מחר! (חלק ב')


מזמינה אתכם לעמוד הפייסבוק שלי, לעולם היצירה עם פעוטות וילדים. שם ניצור, נשחק ונשלב את שניהם יחד.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

אשמח אם תשתפו מנסיונכן ותשאירו תגובה. כל התגובות מתקבלות בברכה.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...