יום שלישי, 7 ביולי 2015

פאזל מלגו

קוביות, לגו, פאזלים ומשחקי הרכבה מכל סוג שהוא, מעולים להתפתחותו התקינה של הילד. לדעתי האישית, אין "יותר מדי" משחקי הרכבה, וכמו שאני אוספת ספרים (אופס, אולי יש לי יותר מדי ספרים...), ככה אני אוספת משחקי הרכבה שונים. אולי יום אחד אציג את האוסף שלנו. אבל עכשיו, אנחנו נתרכז בלגו! הילדים שלי מחבבים לגו, אבל לא יותר מזה. יחד עם זאת, הצעצוע הזה מצוין לפתוח הראייה המרחבית, אשר בהמשך תעזור להם עם חשבון ומתמטיקה (תחום שאני אישית מאוד מתקשה בו). דבר נוסף שיעזור לילד עם תרגילי חשבון עתידיים, זה זיהוי דפוסים וסכימות. הרבה מונחים מורכבים, שריכזתי למשחק אחד כייפי במיוחד, שמכיל את כל האלמנטים שציינתי קודם. 
אז בואו נתחיל! לשם המשחק תצטרכו לגו, דפי משבצות (לנו לא היה, אז סירטטנו על דף שורות. סיפור מצחיק, באוסטרליה לא מוכרים מחברת משבצות!!! לך תבין....), סרגל וטושים צבעוניים. מתחילים! קודם ההורה (אני במקרה הזה), מסרטט תרשים של לגו שעל הילד לבנות. והילד (ליה במקרה הזה), אמור למצוא את כל החלקים הנכונים, בצבעים הזהים לתרשים, ולבנות לפי הסכימה. ואז ליה ביקשה שאני אסרטט לה תרשים נוסף.ואז היא ביצעה את המשימה השנייה, בהצטיינות כמובן!

אחרי כמה סכימות, ליה ביקשה לנסות גם. וסירטטה תרשים מרשים במיוחד עבורי. 

חובה להתרכז :)במידה ותהיתן, ביצעתי את המשימה בקלות :) 

אז אם נסכם, מה היה לנו - דפוס, תרשים, סרטוט, הרכבה, צבעים וספירה (סופרים כמה עיגולים יש בלגו בשביל למצוא את האורך הנכון).

המשחק הזה מתאים גם לקטנטנים, הסוד הוא לפשט את התרשים עד כמה שניתן. ראיתם כבר את עמוד הפייסבוק שלי? מוזמנים לבקר ולבדוק את הטיפים היומיים שלא מופיעים בבלוג.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

אשמח אם תשתפו מנסיונכן ותשאירו תגובה. כל התגובות מתקבלות בברכה.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...