יום שלישי, 8 בדצמבר 2015

נחש את הצליל - משחק מוסיקלי לפעוטות ולגיל הרך

כמעט ואין לנו הפעלות מוסיקליות, אז החלטתי לייחס את המשחק הבא למשחק לפיתוח חוש השמיעה. יחד עם זאת, המשחק הזה יכול להיחשב כסוג של ניסוי וכמשחק ניחוש. 


המשחק מבוסס על משחק מונטסורי אותו ניתן לרכוש בחנויות מונטסורי ברחבי הרשת. הכוונה למיכלים אטומים קטנים, המכילים חומרים רועשים בגדלים שונים, ומכאן הצליל של כל מיכל שונה. מה שמיוחד במשחק הזה זה שלכל מיכל יש תאום זהה המשמיע את אותו הצליל, והילד אמור להתאים את המיכלים לפי הרעש שהם משמיעים. ניתן לראות הדגמה למשחק זה בסרטון קצר.


המשחק שלנו מבוסס על עיקרון זהה, אבל לא בדיוק אותו הדבר. הדומה הוא שגם אנחנו נשחק עם מיכל שישמיע צלילים שונים (כוס חד פעמית עם מכסה) וחפצים המשמיעים צלילים שונים (פונפונים, מקלות ארטיק קנטים ונחלי זכוכית).
השוני יהיה בכך שלנו לא יהיה מיכל זהה. אנחנו נבחן צליל אחר בכל פעם.

בהתחלה מילאנו את הכוס החד פעמית בפונפונים. אטמנו את הכוס עם המכסה.והתחלנו לשקשק. חזק חזק!ניסינו את כל הצלילים לפי הסדר. 


לאחר כל שקשוק ניהלנו דיון על הצליל ששמענו, האם הפונפונים משמיעים רעש חזק? איזה צליל היה חזק יותר, הפונפונים או מקלות הארטיק? וכו'.אחרי ששמענו וניסינו את כל הפריטים שהיו במגש שלנו. עוברים למשחק הניחושים. 
ממלאים את הכוס באחד מהפריטים מהמגש, ומבקשים מהילד שינחש מה נמצא בתוך הכוס, ע"י שקשוק והאזנה לצליל שהכוס משמיעה. ולסיום, עוברים למשחק חופשי :)
אהבתם את המשחק? בבלוג נהדר שאני מאוד אוהבת Living Montessori Now, יש רשימה ארוכה של רעינות המבוססים על מיכלי צלילים. 


ראיתם כבר את עמוד הפייסבוק שלי? מוזמנים לבקר ולבדוק את הטיפים היומיים שלא מופיעים בבלוג.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

אשמח אם תשתפו מנסיונכן ותשאירו תגובה. כל התגובות מתקבלות בברכה.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...