יום שבת, 6 באוגוסט 2016

יום כיף לילדים לכבוד האולימפיאדה

שלום חברים, בזמן שישנתם, צפינו באירוע הפתיחה של האולימפיאדה בריו. בזכות הבדלי השעות, זכינו לראות את האירוע מתשע בבוקר עד אחת בצהריים. כמובן שלא היינו דבוקים כל היום אל המסך, אלא ניצלנו את יום המנוחה (שבת) ליום כיף בנושא האולימפיאדה. והחגיגות התחילו יום קודם, כאשר קראתי לילדים ספר על אלימיפיאדה ועל משמעותה. הבטחתי להם שמחר תהיה מסיבה לכבוד האירוע. וכך היה.
הדבר הראשון שעשינו בבוקר, עוד לפני שהדלקנו את הטלוויזיה, היתה יצירה בנושא הסמל האולימפי - הטבעות האולימפיות המייצגות את חמשת היבשות המשתתפות בתחרות.
הילדים קיבלו טושטושים ודפים לבנים. ויצאו לדרך.   מכיוון שחסר לנו טושטוש שחור, השארתי את פתרון הבעיה לילדים. ליה בחרה לערבב כמה צבעים ביחד, ליצירת צבע שחור. ואחרי זה ציירה כמה טבעות בטושים ועטים צבעוניים. והתוצאה הסופית של ליה.


ושל ליאם. 


תשע בבוקר! מדליקים את הטלוויזיה. הטקס היה מדהים! ומאוד מומלץ לצפייה עם כל המשפחה.


כל אחד תפס את מקומו על הספה ועל הכורסא. בעשר וחצי הגיע זמן ארוחת העשר. נשנושים בצבעי הסמל האולימפי. והנה המשלחת האוסטרלית.  אנחנו מעודדים את המשלחת האוסטרלית ואת המשלחת הישראלית כמובן. והנה משהו מדליק שמצאתי ברשת - דף משימות יומי לכבוד האולימפיאדה.ברגע שביצענו משימה מהרשימה, סימנו אותה בעזרת מדבקה ספורטיבית. הזדמנות מצוינת לחזור על סוגי הספורט השונים. 


 אחת המשימות היתה למצוא את ברזיל על המפה. 


ליה מצאה אותה תוך דקה. יום קודם למדנו על ברזיל, וקראנו עליה באטלס הילדים שלנו.  

ולמשימה הבאה, שהציעה לנו ללמוד את המילה "שלום" בפורטוגזית. שלחתי את ליה למחשב למצוא את התשובה. בבית ספר מלמדים אותם להשתמש בגוגל, ויצא לי ללמד אותה עוד קודם לכן (ברשומה הזו תוכלו לקרוא איך עשינו זאת).

 אולה! ככה מברכים הברזילאים בברזיל. ומגיע לנו להדביק מדבקה, על ביצוע המשימה. 


ועוד משימה מהדף, למצוא את יוון על המפה, בה המציאו את האירוע הספורטיבי הזה. 


משימה אחרת הייתה יצירה בנושא האולימפיאדה. בחרנו לעשות את הלפיד האולימפי. הילדים קיבלו את החומרים, נייר טישיו צבעוני, מספריים, סלוטייפ וגלילים מקרטון. והתחילו בעבודה, ללא הנחיות מצידי. ובינתיים בטלוויזיה הראו את המשלחת הישראלית. קדימה ישראל! 


וממשיכים הלאה. אחת המשימות של הדף הייתה לשחק במשחק שמשחקים הילדים בברזיל. עשיתי חיפוש באינטרנט, ומצאתי אתר נחמד עם רשימה ארוכה של משחקים. בחרנו לשחק בBOLA DE GUDE או בלשון עברית - גולות. למרות שאנחנו אוהבים גולות, ומשלבים אותן בהרבה משחקים, זאת הפעם הראשונה ששיחקנו לפי החוקים, כפי ששיחקתי כשהייתי ביסודי.  ואיך אפשר לחגוג את האולמפיאדה בלי פעילות ספורטיבית כלשהי. הדבקתי עם סלוטייפ צבעוני פסי מדידה על השטיח השחור שלנו (הלוואי והיה לנו פרקט...). והתחלנו לשחק. מי יזרוק למרחק רב יותר את הדיסקוס  (או במקרה שלנו צעצוע הממולא באורז).


 
 

 וגם זרקנו כידון (ממקלות פלסטיק שאבא הרכיב עבורנו). אף אמא לא נפגעה בזמן הצילומים.


 ועוד משימה מהדף, צייר את הדגל של המדינה שבה אתה גר. ולארוחת צהריים, פיצה עם הסמל האולימפי. 
טבעת כחולה - גבינה בולגרית אותה צבעתי בצבע מאכל כחול (פעם ב... מותר).  
טבעת שחורה - זיתים.
טבעת אדומה - עגבניות.
טבעת צהובה - תירס.
טבעת ירוקה - פלפלים ירוקים. יצא סופר טעים.
אחרי זה עשינו גם קאפקייקס, אבל לא יצאו מספיק פוטוגניים לצערי, אז אין תמונות. 
בנוסף,קראנו ספר ילדים על ספורט. מחר נמשיך בחגיגות, ונאפה מיני לחמניות גבינה ברזילאיות. אפילו קניתי קמח טפיוקה מיוחד לכבוד המתכון. המתכון מהבלוג הזה. 

ולסיום היום, שני הילדים קיבלו מדליות זהב על הרוח הספורטיבית ועל ביצוע המשימיות של היום.

מזמינה אתכם לעמוד הפייסבוק שלי, לעולם היצירה עם פעוטות וילדים. שם ניצור, נשחק ונשלב את שניהם יחד.

2 comments:

אשמח אם תשתפו מנסיונכן ותשאירו תגובה. כל התגובות מתקבלות בברכה.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...