יום שבת, 25 בנובמבר 2017

צעצוע חדש בבית - חנייה מקרטונים

הרבה מההפעלות שלנו בבית קורות בזכות הספרים שאנחנו משאילים מהספרייה, וזה כולל יצירות, משחקי בנייה וחשיבה, ואפילו משחקים סנסוריים. 

והבניין שנבנה עם ליאם ברשומה הנוכחית ממשיך את הקו הזה. 


מצאתי בספרייה ספר יצירה חביב עם הרבה רעיונות מקוריים, ואחד מהם היה בניין החנייה שבתמונה. צילמתי את העמוד ושמרתי בתיקייה במחשב. וברגע שההשראה נחה עלינו, התחלנו לגזור ולהדביק.


קודם כל למדנו את שלבי ההרכבה (שוב, תמונות שצילמתי ושמרתי במחשב).לאחר מכן אספנו את הציוד הנדרש, בעיקר קופסאות וקרטונים מהמחסן. והתחלנו לחבר את הכל ביחד. הזכיר לי פרויקט בית ספרי.
על מנת להדביק את הקופסאות זו אל זו, השתמשנו בדבק חם. ליאם גם רצה לנסות.החלטנו למדוד את הגובה בין הקומות, כדי להתאים את העמודים התומכים שלנו (גלילי נייר טואלט), ליאם סימן בעיפרון את הגובה המתאים. גזרנו את הסנטימטרים המיותרים.לאחר שהדבקנו את הכל התחלנו להוסיף מדבקות לקישוט.ליאם היה אחראי על השלב הזה. שימו לב לתחנת הדלק שעשינו מקופסאות גפרורים (היו לנו לבנות מחנות יצירה, שקניתי בזמנו למשחק חשיבה אחר). חיברנו אליהם את אקדחי הדלק (אין לי מושג איך קוראים לזה), למעשה אלא סיכות כסופות לשיער המחוברים אל קופסאות הגפרורים בחוטי פלסטיק עבה  מסט יצירת תכשיטים. ומתחת לתחנת הדלק היה לנו מוסך עם שתי דלתות נפתחות. תוספות אחרונות לבניין החנייה שלנו, ומוכן!היצירה הזו העסיקה אותנו כל הבוקר, והיה נחמד ליצור משהו ביחד, ולבלות זמן איכות באמת איכותי :) אחרי שליאם איבד עניין בבניין, לקחנו אותו לגן הילדים.
מזמינה אתכם לעמוד הפייסבוק שלי, לעולם היצירה עם פעוטות וילדים. שם ניצור, נשחק ונשלב את שניהם יחד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

אשמח אם תשתפו מנסיונכן ותשאירו תגובה. כל התגובות מתקבלות בברכה.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...