יום חמישי, 29 בספטמבר 2016

לכבוד ראש השנה - יום כיף לילדים בנושא דבורים ודבש

ראש השנה קרב ובא, ואיתו ההפעלות והיצירות לכבוד החג. במקום לעשות את היצירות הקבועות של תפוחים וברכות לחג, מציעה לעשות יום כיף בנושא דבורים. כי אין דבש בלי דבורים, ואין ראש השנה בלי דבש. 
וככה התחלנו. אירגנתי לילדים פינת גילוי בנושא הדבורים. עם משחקים ויצירות וספרי עיון. קודם קראנו על הדבורים, וגילינו עליהן מספר עובדות מעניינות.בנוסף, הדפסתי דף עבודה על מחזור חיי הדבורה.


את היום התחלנו  ביצירת הדבורים שלנו. שני הילדים השתתפו ביצירה. סידרתי בסלסילה קטנה גליל מנייר טואלט, מקלות ארטיק צהובים, סלוטייפ צהוב ושחור ומנקי מקטרות כסופים. ליד הסלילה היה גם ספר עם תמונות של דבורים, להשראה. כל מה שתראו כאן, הילדים עשו לבד, ללא שום הנחיות ממני. אני הנחתי את חומרי היצירה, ללא דוגמאות וללא הנחיות.
ליה ישר ידעה מה עליה לעשות. ליאם גזר את המחושים, כדי שיתאימו לגודל הדבורה שלו.ליה נזכרה שלדבורה יש עוקץ (מנקה מקטרות כסוף), והוסיפה גם אותו.ואז הכנפיים השקופות של הדבורה. קראנו בספר שלדבורים יש שני זוגות כנפיים, אז ליה גזרה זוג גדול וזוג קטן.תוספת אחרונה של עיניים זזות. ומוכן!ואז יצאנו למיני הפסקת אוכל. אכלנו תפוח בדבש כמובן. 


וכשחזרנו תירגלנו את המוטוריקה העדינה שלנו. עזרנו לדבורה להעביר את הצוף (פונפונים צהובים) אל הכוורת. הכוורת עשוייה מגלילי נייר טואלט גזורים לרצועות, אותם הידקתי יחד עם שדכן. הילדים יכלו להעביר את הצוף בעזרת מלקחיים או בעזרת אטב בצורת דבורה.


ועוברים לפעילות ספורטיבית. הילדים הפכו לדבורים, ותפקידם היה לאסוף את הצוף ולהעבירו לכוורת. הכוורת - תבנית אפייה. הצוף - כדורי פלסטיק צהובים. ויצאנו לעבודה. הילדים כל כך נהנו שחזרנו על המשחק הזה כמה פעמים. ליה כל כך אהבה את הדבורים, שהחליטה להקדיש להן שיר. בהתחלה היא כתבה על דף.


ואחרי זה הקלידה את השיר בקובץ וורד. היא אפילו הביאה את השיר לכיתה והקריאה אותו לכולם. חג זזזזזזמח!מזמינה אתכם לעמוד הפייסבוק שלי, לעולם היצירה עם פעוטות וילדים. שם ניצור, נשחק ונשלב את שניהם יחד.

רעיונות נוספים לראש השנה:

כרטיס ברכה לראש השנה

דפי עבודה בנושא דבורים

הדפסה בעזרת תפוחים - יצירהאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

אשמח אם תשתפו מנסיונכן ותשאירו תגובה. כל התגובות מתקבלות בברכה.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...