יום שלישי, 5 בינואר 2016

פרויקט יצירה בנושא מיחזור לגיל הרך וליסודי פלוס דף עבודה להורדה

בבית ספר שליה הולכת אליו (בסידני), התלמידים מתבקשים להציג פעם בשבוע "חדשות" (news) בנושא קבוע מראש. הילד רשאי להציג מה שהוא רוצה, ציור שצייר, סיפור שקרה לו בנושא, צעצוע או מציאה מעניינת בטיול. 
באחת הפעמים, הכיתה התבקשה להציג בנושא איכות הסביבה. מאוד שמחתי, כי כבר מזמן שמרתי לי בצד עלון אודות מיחזור שקיבלנו בתיבת הדואר שלנו. וידעתי שיום אחד אנצל אותו לטובת פרויקט בנושא. 


מכיוון שאני די בטוחה שאין לך עלון שכזה, הכנתי עבור הקוראות שלי קובץ להורדה שיעזור לכל הורה ואיש חינוך לשחזר את הפרויקט שלנו. מיחזור הינו נושא חשוב ביותר, ולכן אני שמחה לתרום כמה שניתן למודעות ולחינוך בנושא.

את מה שתמצאו בקובץ, אני מצאתי במקום קצת שונה - במגזין מתכונים של הסופר המקומי. גזרתי משם תמונות של אריזות אוכל מסוגים שונים, הכנתי עבור הפרויקט דף ענקי (מאלבום ציור גדול במיוחד), מספריים, דבק ועיפרון. 


וכאן סיימתי את תפקידי. והגיע תורה של ליה לחשוב, לסדר, להדביק ולתכנן. היא גזרה, היא הדביקה. חילקנו את הדף לארבעה מדורים, בכל משבצת פח בצבע שונה. ניהלנו דיון על משמעותו של כל פח, קראנו את ההסברים של העלון והשוונו לפחים שלנו.  והתחלנו להדביק. ליה בחרה בכל פעם תמונה אחרת שגזרתי, וחשבה לאן להדביק אותה. 
היה לנו פח ירוק לפסולת גיזום (באוסטרליה רב האוכלוסיה גרה בבתי קרקע פרטיים עם גינות ירוקות ומטופחות).  


פח אדום לאשפה מעורבת (פסולת שלא ניתנת למיחזור).


פח צהוב למיכלי פלסטיק וזכוכית. 


ופח לקרטון ולנייר. 


ברגע שסיימנו את הפוסטר שלנו. סיפרתי לליה שעל כל אריזה יש סימון (לוגו), המסביר מה לעשות עם האריזה בתום הסיום - למחזר או לזרוק לפח רגיל. לשם ההדגמה הבאתי שתי אריזות אוכל מהמזווה שלנו. 


ליה מצאה מיד את לוגו החיצים של המחיזור. והחליטה שהיא רוצה לצייר אותו.
ולסיום, ליה סידרה את הפחית וקופסת הקרטון במקומם ההגיוני על הפוסטר שלה.ועכשיו לדף עבודה בנושא מיחזור שהכנתי במיוחד עבורכן. מכיוון שבכל עיר יש צבעי פח בצבעים שונים, צירפתי בקובץ כמה פחים בשחור לבן. אותם הילדים יוכלו לצבוע בצבעים של פחי המיחזור שהם מכירים. אבל יש גם פחים צבעוניים, במידה ותרצו לוותר על שלב הצביעה. 
הקישור להורדת הקובץ - כאן. 
ראיתם כבר את עמוד הפייסבוק שלי? מוזמנים לבקר ולבדוק את הטיפים היומיים שלא מופיעים בבלוג.
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

אשמח אם תשתפו מנסיונכן ותשאירו תגובה. כל התגובות מתקבלות בברכה.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...